Çocuklarımızın her birinin hayata yeni atılan değerli bireyler olduklarının bilincinde olan ‘Özel Velibaba Sevgi Tomurcukları ‘eğitimcileri olarak 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren sizlerle birlikteyiz.

   Biz eğitimciler üzerimize düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeyi kendimize görev edindik. Çocuklarımızın fiziksel duygusal -sosyal bilişsel becerilerini en üst düzeye çıkarmayı ve onlara yeni deneyimler kazanacakları ortamlar hazırlayarak öğrenme süreçlerini zenginleştirmeyi hedefledik. Okul içinde ve dışında yapılan tüm hazırlıklar çocukların güvenliği açısından birçok kontrolden geçerek sizlere sunulmuştur. Sınıf düzenlemelerinde her yaş grubunun kendi gelişim seviyesine uygun hazırlanan bir sınıfı ve sınıf içinde materyalleri bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklarımızın öz bakım becerilerini gerçekleştirebilecekleri alanlar bulunmaktadır. Okulun aşçısı tarafında pişirilecek yemekler için mutfağımız da kurum içerisinde mevcuttur.

   Çocuklarımız için hazırlanan eğitim programlarını farklı alanlarda uygulamaları için etkinlik sınıfımız ve açık hava alanlarımız bulunmaktadır. Yeşilin tüm tonlarıyla süslü, meyve ağaçları, çam ağaçları ve çiçeklerle dolu bahçemizde çocukların ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte oyun parkı,  bahçe oyun araç ve gereçleri ile çocuklara doğal bir yaşam alanı sunulmaktadır. Şehir hayatında çocukları yeşil ile buluşturmak her bir çocuğu rahatlatıp özgürleştirecektir. Okul öncesi dönemde her bir çocuğun farkındalığının artırılması gerektiğini unutmamak ve buna uygun ortamlar hazırlamak esastır. ‘Özel Velibaba Sevgi Tomurcukları’ kurumu olarak ‘Minik Birey’ leri geleceğe hazırlamayı en uygun ortamlarda bulundurmayı siz ailelerin desteği ve biz eğitimcilerin bilgileri ile gerçekleştireceğiz.